Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024
UncategorizedΕκδρομέςΕκπαιδευτικοίΛαλαπάνου ΓΥλικό εκδρομών

Εκδρομή μαθητών Α’ & Β’ Λυκείου στην Νότια Γαλλία.

Για μία ακόμη χρονιά οι μαθητές του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να ταξιδέψουν στο εξωτερικό  να γνωρίσουν μέρη και να γεμίσουν εικόνες και εμπειρίες. Στα πλαίσια των προγραμμάτων που υλοποιήθηκαν στο σχολείο μας την τρέχουσα σχολική χρονιά από τους καθηγητές του σχολείου μας  Λαλαπάνου Γεωργία,  Φωκά Μαρία,  Δουλαβέρη Παναγιώτα και Περαρή Παναγιώτη οι μαθητές μας ταξίδεψαν στην Νότια Γαλλία. Γνώρισαν την Νίκαια , επισκέφτηκαν το ωκαιανογραφικό μουσείο στο Μονακό- το οποίο λάτρεψαν- τις Κάννες , το  Saint Paul στο οποίο βρίσκεται και το μνήμα του μεγάλου ζωγράφου Μαρκ Σαγκάλ. Τα οφέλη της 6ήμερης εκδρομής μας μόνο ο καθένας μας μπορεί να τα πει και περισσότερο οι μαθητές μας οι οποίοι άκρως ευχαριστημένοι περιμένουν την επόμενη εμπειρία.