ΑνακοινώσειςΕξετάσειςΠανελλαδικέςΠανελλαδικέςΠανελλαδικές εξετάσειςΤάξη Γ'

Προκήρυξη Για Τις Σχολές Λιμενικού (2024-2025)

Δημοσιεύθηκε η  προκήρυξη για την εισαγωγή  ΙΔΙΩΤΩΝ  στις Σχολές Δοκίμων Σημαιοφόρων Λιμενικού Σώματος και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025 με το σύστημα των ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ.

Η προκήρυξη έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Αρχηγείου Λ.Σ. – ΕΛ.ΑΚΤ. (www.hcg.gr), καθώς και στην ιστοσελίδα του προγράμματος «Διαύγεια» (http://diavgeia.gov.gr) (ΑΔΑ: ΨΑΛΨ4653ΠΩ-Κ6Ξ), από όπου μπορούν να ενημερώνονται οι ενδιαφερόμενοι/ες.

Οι υποψήφιοι/ες που επιθυμούν να εισαχθούν στις Σχολές του Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. υποβάλουν ΠΛΗΡΩΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση και τα απαραίτητα δικαιολογητικά σύμφωνα με τις οδηγίες που δίνονται στην προκήρυξη, σε ηλεκτρονική εφαρμογή που θα λειτουργήσει τις ημερομηνίες από 01/02/2024 ημέρα Πέμπτη, έως και 14/02/2024 ημέρα Τετάρτη.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ:

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ